0903790704
info@kurzexcel.sk

Excel blog

Tipy a triky pre Excel
1 jún 2019

Najdôležitejšie funkcie v Exceli II.

/
Posted By
/
Comments0
V poslednom článku sme spomenuli najdôležitejšie funkcie v Exceli I., tento krát sa zameriame na ďalšie funkcie, ktoré sa v praxi ešte používajú a to:
 
SUBTOTAL – matematická funkcia, keď potrebujeme napr. ščítať, ale aj priemerovať, zistiť počet, maximum, minimum, atď. v údajoch, ktoré sú filtrované (čiže, kde je použitý bežný filter).
 
AND – logická funkcia, najmä pri použití s funkciou IF, keď chceme vyhodnotiť 2 a viac podmienok, napr. pracuje daný zamestnanec na marketingu a má viac ako 40 rokov? (podčiarkujem slovo a, čiže musí platiť aj jedná aj druhá podmienka).
 
OR – logická funkcia, tiež najmä pri použití s funkciou IF pri použití 2 a viacerých podmienok, napr. pracuje daný zamestnanec na marketingu alebo personálnom oddelení? (podčiarkujem slovo alebo, čiže stačí, keď platí jedna podmienka alebo druhá).
 
IFERROR – logická funkcia, ktorá namiesto excelovskej chyby zobrazí nami definovanú hodnotu. Napr. pri delení 0 dostaneme chybu #DELENIENULOU! (#DIV/0!). Pri IFERROR môžeme vypísať zmysluplnú hlášku (Pozor! Delil si nulou.) alebo výsledkom môže byť hodnota (0), vzorec alebo odkaz na bunku.
No a určite tu máme ešte ďalšie funkcie, ktoré sú veľmi užitočné, ale tie spomeniem až v ďalšom pokračovaní…
Preferujete radšej osobný alebo online kurz Excel v prostredí Vašej spoločnosti? Ponúkam firemné školenie Excel priamo u vás, viac na https://www.janzitniak.info/pocitacove-skolenia.

Zanechajte správu